top of page

לומדים גרמנית עם נטפליקס

דרך מהנה וכיפית להעמיק בלמידת השפה היא באמצעות צפייה בסדרות ובסרטים בגרמנית. אתם אמנם צופים בנטפליקס, אבל על הדרך גם מפנימים את השפה, נחשפים לביטויים נפוצים בלשון הדיבור וכמובן, משפרים את אוצר המילים שלכם!

אם אתם ברמת מתחילים, ההמלצה היא להתחיל עם כתוביות באנגלית או בעברית, במידה ויש. אם ברמה יותר מתקדמת, מומלץ להפעיל כתוביות בגרמנית כדי שהלמידה תהיה אפילו יותר מוצלחת. ואם לא הבנתם משהו, אתם תמיד יכולים להחזיר אחורה ולשמוע שוב, עד שתבינו!

הנה 10 המלצות לסדרות ולסרטים בגרמנית שאפשר למצוא בנטפליקס:

סרטים

הוא חזר (Er ist wieder da)

קומדיה מ-2015 שבוימה על ידי דויד ווננדט. הסרט מבוסס על רב המכר הסאטירי בעל אותו שם שכתב טימור ורמש. בסרט, אדולף היטלר מתעורר בברלין של ימינו בפארק שבעבר היה הבונקר שלו, ואין לו שום זכרונות לגבי מה שקרה לאחר 1945. היטלר מתנהל כאילו האידיאולוגיה הנאצית עדיין שולטת ברחובות, והתגובות של האנשים אליו, שבטוחים שהוא שחקן שמשחק את היטלר ולא היטלר עצמו, נראות לו ביזאריות.

איזי ואוסי (Isi & Ossi)

קומדיה רומנטית. אם אתם מחפשים סרט קליל, צעיר ומודרני עם גרמנית מדוברת ועדכנית (הסרט יצא ב-2020), ״איזי ואוסי״ עשוי להיות הבחירה בשבילכם. הסרט מגולל את הסיפור של איזי, בת עשירים מהיידלברג שמזייפת מערכת יחסים עם מתאגרף עני ממנהיים (אוסי) כדי שההורים שלה יאפשרו לה ללמוד בישול ולהגשים את חלומה להיות טבחית. השניים הם הפכים גמורים אחד של השני, לאן הקשר הזה יתגלגל?

3 טורקים ותינוק (Drei Türken & Ein Baby)

מה קורה כששמים תינוק בבית עם שלושה גברים רווקים? קומדיה מ-2015 שמתרחשת בפרנקפורט, המגוללת את סיפורם של שלושה אחים טורקים רווקים בשנות ה-30 לחייהם שגרים יחד ומנהלים חנות לשמלות כלה, כשלפתע הם מוצאים את עצמם עוצרים את החיים שהתרגלו אליהם ונאלצים לטפל בתינוק.

מוטי וולקנברוך מתעורר לחיים (The Awakening Of Motti Wolkenbruch)

קומדיה שוויצרית מ-2019 המתרחשת בגרמנית, יידיש ועברית. מוטי (מרדכי) וולקנברוך הוא יהודי חרדי עם אמא מתערבת שמנסה לשדך לו בחורות חרדיות בדיוק כמוהה. אבל מוטי מתאהב בלאורה, בחורה שלומדת אתו באוניברסיטה, ואיך לומר את זה? יהודיה היא לא. איך המשפחה החרדית שלו מקבלת את זה?

שוברט מאוהב (Schubert in Love: Vater werden ist (nicht) schwer)

סרט הומוריסטי מ-2016. אבא של אולף שוברט על ערש דווי. בקשתו האחרונה מבנו היא נכד, מה שמביא את אולף לחפש אישה להינשא לה, על אף שהוא לא ממש מעוניין בזה. אולף עסוק מספיק בענייניו, אבל אביו גוסס וזוהי בקשתו האחרונה. הוא מצליח למצוא אישה, אבל מה עושים איתה עכשיו? בסרט הוא מנסה לפתור את האתגרים והחוויות שמערכת יחסים וילדים מציבים.

סדרות

אפל (Dark)

׳דארק׳ היא סדרת מתח על-טבעית גרמנית בעלת שתי עונות ואחת הסדרות הגרמניות היותר מדוברות בשנים האחרונות. הסדרה הושוותה על ידי המבקרים לסדרה ״Stranger Things״ והיא ההפקה הראשונה של נטפליקס בגרמנית. היעלמותו הפתאומית של נער בעיירה גרמנית קטנה, מביאה למסע חיפוש מטורף אחר האמת של ארבע משפחות שקשורות יחד שלושה דורות אחורה. בסדרה נבחנות ההשלכות הקיומיות של מושג הזמן על הטבע האנושי.

פרויד (Freud)

סדרת מתח תקופתית המתרחשת בוינה של המאה ה-19. זיגמונד פרויד הצעיר מנסה לבנות לעצמו שם וחובר לשוטר ולמדיום בעלת כוחות על טבעיים. יחד הם מנסים לפתור שרשרת של תעלומות מסתוריות.

איך למכור סמים באינטרנט (במהירות) (How to Sell Drugs Online Fast)

קומדיית נעורים גרמנית המגוללת את סיפורו של מוריץ צימרמן החנון שמקים עסק למכירת סמים באינטרנט עם חברו הטוב ביותר. מהר מאוד מוריץ הופך לאחד מסוחרי הסמים הגדולים ביותר באירופה. הסדרה מבוססת ברובה על סיפור אמיתי שהתרחש בלייפציג ב-2015.

הכלבים של ברלין (Dogs of Berlin)

דרמת פשע. הסדרה השניה שהופקה על ידי נטפליקס בשפה הגרמנית. כוכב כדורגל גרמני-טורקי נרצח. כל ברלין רוחשת וגועשת, כשלמקרה נמצאת רשימה ארוכה של חשודים. בניהם, נאו-נאצים ממרצאן, משפחה לבנונית מהשכונה, אוהדי כדורגל, לאומנים טורקים ואפילו המאפיה של ברלין.

הבושם (Parfum)

אדפטציה מודרנית לרב המכר של פטריק זיסקינד מ-1985. חבורה של שישה צעירים בפנימייה, חוברים יחד על בסיס התשוקה המשותפת שלהם לניחוחות. שנים לאחר מכן, לאחר שאחד מהם נרצח, מתגלים סודות מטרידים בנוגע לכל החבורה, כאשר כל אחד ואחד מהם נחקר בחשד לרצח.

ואם רק צפייה בסרטים לא מספיקה לכם, הצטרפו לאחד מקורסי האונליין שלנו!

Comments


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page